Outsourcing / Leasing pracowników z Ukrainy

Pracownicy z Ukrainy są coraz bardziej poszukiwani, a w zależności od polityki firmy, jej potrzeb i oczekiwań forma zatrudnienia może być inna. Jedną z najbardziej opłacalnych, a przez to i najczęściej wybieranych opcji jest outsourcing pracowników. Znalazł się on również w ofercie Atlas Work.

Od pewnego czasu można zaobserwować, że na rodzimym rynku pojawiają się trudności w pozyskaniu doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników. Jednocześnie Polska jest jednym z atrakcyjniejszych kierunków emigracji zarobkowej dla obywateli Ukrainy. Warto to wykorzystać i kadrę pracowników uzupełniać wykwalifikowanymi i zmotywowanymi specjalistami zza wschodniej granicy. Zatrudnianie obcokrajowców rodzi wiele pytań i wątpliwości, zwłaszcza tych, które dotyczą kwestii formalnych. I m.in. z tego powodu outsourcing pracowników z Ukrainy jest rozwiązaniem idealnym.

Outsourcing pracowników z Ukrainy
Outsourcing pracowników z Ukrainy
Outsourcing pracowników z Ukrainy
Outsourcing pracowników z Ukrainy

Na czym polega outsourcing pracowników?

Sam outsourcing wiąże się z oddelegowaniem pewnych działań związanych z funkcjonowaniem firmy podmiotom zewnętrznym. Outsourcing pracowniczy działa podobnie. W tym przypadku zadania oddelegowuje się pracownikom, którzy są zatrudnieni u innego pracodawcy. Ponieważ formalności w związku z tym jest niewiele, a przy tym firma czerpie podobne korzyści jak wtedy, gdyby zatrudniła kogoś na etat, popularność tego rozwiązania sukcesywnie rośnie.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim nie trzeba tworzyć w firmie nowych etatów. Pracownik ma do zrealizowane pewne określone zadania, ale nie podpisuje się z nim umowy o pracę, nie ma też potrzeby obsługi kadrowo-płacowej. Wszystko to przejmuje na siebie inny podmiot, a w tym przypadku Atlas Work. Jest to zatem ogromna oszczędność czasu, jaki trzeba byłoby poświęcić na rekrutację, a także na wdrożenie się i spełnienie wszystkich prawnych wymogów związanych z zatrudnieniem obcokrajowców. Do tego dochodzą względy ekonomiczne – brak kolejnego etatu w firmie oznacza dużo mniejsze koszty.

GWARANCJE

Zapewniamy, że wszystkie warunki zatrudnienia będą spełnione a wynagrodzenia wypłacone pracownikom w terminie.

ELASTYCZNE WARUNKI

Dajemy możliwość adaptowania trybu pracy do Państwa potrzeb, w szczególności godzin pracy, nadgodzin i zmian nocnych.

WSPARCIE

Wspieramy swoich pracowników na wszystkich etapach, od momentu rekrutacji do rozliczenia podatku PIT.

Powierz szukanie pracownika profesjonalistom!

Outsourcing pracowników z Ukrainy, jaki proponuje Atlas Work, jest fantastyczną propozycją dla firmy zdecydowanej na zatrudnienie pracownika z Ukrainy, ale nie mających wystarczającej wiedzy na temat przepisów, chcących znaleźć pracownika szybko albo szukających sposobów na oszczędności.

To Atlas Work przejmuje działania związane z rekrutacją pracowników, uwzględniając przy tym wszystkie potrzeby i oczekiwania firmy, do której mają być oddelegowani. Zajmujemy się także kwestiami związanymi z legalizacją pobytu i zakwaterowaniem obywateli Ukrainy. Całe ryzyko związane z kwestiami prawnymi, rozliczeniami podatków, kontaktami z urzędami i instytucjami państwowymi także przechodzi na nas. Firma, która decyduje się na współpracę z Atlas Work czerpie zatem same korzyści, nie ponosi kosztów, jakie byłyby obowiązkowe, gdyby pracownicy byli zatrudnieni w niej bezpośrednio.

Działamy na rynku od 2016 roku i do tej pory zaufało nam grono przedsiębiorców z Polski oraz wiele międzynarodowych firm. Nasze portfolio nieustannie się rozwija i przybywa firm, które podejmują z nami współpracę.

Szukasz pracownikow?