Leasing pracowników z Ukrainy

Atlas Work

Polska jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków emigracji zarobkowej wśród Ukraińców. Formą zatrudnienia, na którą najczęściej decydują się przedsiębiorcy w związku z zatrudnieniem obywateli Ukrainy, jest leasing pracowników.

Wynajem pracowników oferowany przez Atlas Work, wiąże się z wieloma korzyściami. W zależności od potrzeb naszych Klientów, współpracę z nami można podjąć m.in. w związku z pracą sezonową, czy realizacją konkretnego projektu.

Praca tymczasowa a leasing pracowników

Bardzo często pojawiającym się pytaniem jest to, czym właściwie różni się praca tymczasowa od leasingu pracowniczego? Dlaczego w takim razie nie poprzestać na tak popularnej przez lata pracy tymczasowej? Wynajem pracowników z Ukrainy wyróżnia się przede wszystkim tym, że pracownik nawiązuje stosunek pracy. Leasing pracowniczy oznacza, że podpisuje się z przyszłym pracownikiem umowę o pracę, a więc obejmują go wszystkie prawa, wynikające z kodeksu pracy, jak prawo do urlopu lub zasiłku chorobowego.

Zalety leasingu pracowniczego

Decydując się na wynajem pracowników, zyskuje się pewność, że szeregi zasilą osoby wykwalifikowane i doświadczone. Nie są to jedyne korzyści, jakie z tego płyną. Takie rozwiązanie pozwala na maksymalne zmniejszenie formalności i biurokracji. Rekrutację przeprowadzamy szybko i firma z nami współpracująca nie prowadzi rozliczeń w związku z ZUS i US. Wszystko to przekłada się na oszczędności czasu i pieniędzy.

Co w takim razie z ryzykiem i nieznajomością niuansów prawnych lub w sytuacji, kiedy pracownik się nie sprawdza? To na nas jest przeniesione całe ryzyko. Klient nie musi się niczego obawiać, w tym kontroli urzędowych. To Atlas Work przejmuje całą odpowiedzialność w związku z takimi organami jak ZUS, US i PIP. W razie potrzeby zapewniamy natychmiastowe zastępstwo pracownika, przez co firma nie będzie miała do czynienia z brakami kadrowymi lub przestojami.

shield

Zapewniamy, że wszystkie warunki zatrudnienia będą spełnione a wynagrodzenia wypłacone pracownikom w terminie.

options-2

Dajemy możliwość adaptowania trybu pracy do Państwa potrzeb, w szczególności godzin pracy, nadgodzin i zmian nocnych.

heart

Wspieramy swoich pracowników na wszystkich etapach, od momentu rekrutacji do rozliczenia podatku PIT.

Dlaczego podjąć współpracę właśnie z nami?

Ze względu na to, że leasing pracowników wiąże się dla firmy z zaletami, jakich pozbawiona jest klasyczna forma pracy tymczasowej, usługi z tego zakresu oferuje coraz więcej instytucji. Przewagą Atlas Work nad nowo powstałymi agencjami jest wiedza i rozległe doświadczenie.

Wiemy, w jaki sposób rozwiązywać skomplikowane problemy i potrafimy wskazać możliwości i perspektywy, jakie wiążą się z wynajmem pracowników dla konkretnej firmy. Oferujemy elastyczne warunki, które można dopasować bezpośrednio do potrzeb organizacji i prowadzonej działalności. Dajemy wsparcie także pracownikom – jesteśmy z nimi od rekrutacji po rozliczenie PIT.

Zależy nam, by do naszych Klientów trafiali pracownicy, którzy doskonale sprawdzą się na przygotowanym dla nich stanowisku pracy. Z tego względu rekrutacja prowadzona jest bardzo starannie, przygotowują ją i przeprowadzają osoby, mające na tej płaszczyźnie duże doświadczenie. Wierzymy, że dzięki temu nowy pracownik będzie aktywnie wspierał rozwój firmy, a jego zatrudnienie przyniesie firmie jeszcze większe zyski.