Praca tymczasowa

Praca tymczasowa jest elastyczną formą zatrudnienia, która sprawdzi się w wielu firmach. Poszukując pracowników tymczasowych, przedsiębiorcy korzystają z pomocy agencji pracy. Od lat specjalizujemy się w rekrutacji pracowników tymczasowych na różne stanowiska. Jak wygląda współpraca z nami i jakie korzyści czerpią z tego firmy, które się na to zdecydowały?

Na czym polega praca tymczasowa?

Pod pojęciem pracy tymczasowej kryje się forma zatrudnienia, w której pracownik jest zatrudniony na pewien okres. Może być wykonywana na rzecz jednego pracodawcy przez czas nie dłuższy niż ten sprecyzowany w ustawie. W zależności od potrzeb firmy, w której przyjmowani są pracownicy tymczasowi, mogą być oni przyjęci sezonowo, doraźnie, okresowo.

Cechą charakterystyczną pracy tymczasowej jest trójstronny charakter współpracy. Stronami są pracownik tymczasowy, agencja pracy tymczasowej i pracodawca, do którego pracownik ma być skierowany. To my jako agencja zatrudniamy pracownika i jesteśmy odpowiedzialni za kwestie formalne.

Outsourcing pracowników z Ukrainy
Outsourcing pracowników z Ukrainy
Outsourcing pracowników z Ukrainy
Outsourcing pracowników z Ukrainy

W jakich firmach sprawdzą się pracownicy tymczasowi?

Pracownicy tymczasowi znajdują zatrudnienie w wielu firmach. Najczęściej pracują w takich miejscach jak hale produkcyjne, magazyny, linie montażowe, przy pracach budowlanych i remontowych. Praca tymczasowa jest powszechna w sektorze usług, a zwłaszcza w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Zainteresowanie się tą opcją jest też atrakcyjne dla właścicieli sklepów i centrów handlowych poszukujących kasjerów, merchandiserów i pracowników porządkowych. Mamy doświadczenie w rekrutowaniu pracowników tymczasowych do wszystkich wymienionych branż. Prowadząc rekrutację, weryfikujemy kwalifikacje niezbędne na poszczególnych stanowiskach pracy i cechy osobowościowe, jakimi powinien wykazać się pracownik.

Praca tymczasowa – główne korzyści dla pracodawcy

Podjęcie współpracy z agencją pracy tymczasowej i przyjęcie w swoje szeregi pracowników tymczasowych wiąże się dla firm z wieloma zaletami. Oto najważniejsze atuty tego rozwiązania:

  • Oszczędność czasu. Powierzając rekrutacje nam, można zaoszczędzić sporo czasu na szukaniu idealnych kandydatów i przeprowadzaniu rozmów.
  • Elastyczność. Praca tymczasowa wiąże się z zatrudnianiem pracowników tylko wtedy, kiedy rzeczywiście są potrzebni. Nie będzie obciążeń kadrowych, kiedy zapotrzebowanie na usługi bądź towary jest mniejsze. To idealna propozycja m.in. dla firm pracujących sezonowo.
  • Brak długoterminowych zobowiązań. Pracownicy są zatrudnieni tylko na określony czas. Poza tym wszelkimi kwestiami formalnymi zajmuje się agencja.

Jak wygląda współpraca z agencją pracy tymczasowej?

Mamy duże doświadczenie w branży i wiemy, jak różne są potrzeby przedsiębiorców. Zawsze wsłuchujemy się w ich wymagania.

Określenie potrzeb, a więc liczby pracowników, kwalifikacji, jakie muszą posiadać i czas zatrudnienia, jest kluczowe dla efektywności rekrutacji.

Następnie rekrutujemy pracowników na poszczególne stanowiska z uwzględnieniem wcześniejszych wymagań. Szukamy kandydatów wśród obywateli Ukrainy, przeprowadzamy rozmowy, weryfikujemy kwalifikacje i umiejętności. Po wyborze odpowiednich kandydatur pracownicy są delegowani do firmy. Po zaakceptowaniu kandydatów przechodzimy do kwestii formalnych i podpisania umowy. Ponieważ zajmujemy się również późniejszymi kwestiami formalnymi, pracodawca ma pełnię komfortu. W zależności od zapotrzebowania rekrutujemy pojedynczych pracowników lub większe grupy.

Szukasz pracownikow?