Rekrutacja pracowników z Ukrainy

Atlas Work

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy. Nie są to już jedynie prace sezonowe. Obecnie szuka się także wykwalifikowanych pracowników na stałe. Atlas Work pomoże w rekrutacji takich osób, które sumiennie będą wykonywać swoje obowiązki i przyczynią się do rozwoju firmy.

Nasi sąsiedzi ze wschodu chętnie przyjeżdżają do pracy w Polsce, a ponieważ na polskim rynku pracy nieraz brakuje specjalistów w poszczególnych dziedzinach, przedsiębiorcy patrzą na emigrantów przychylnie. Aby jednak rekrutacja pracowników z Ukrainy była efektywna i w zgodzie z przepisami prawa, potrzebna jest wiedza. Pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów i nieporozumień.

Rekrutacja za pośrednictwem agencji

Powierzając rekrutację Atlas Work, można mieć pewność, że przeprowadzają ją osoby z doświadczeniem na tej płaszczyźnie. Dzięki temu firma, w której ma być zatrudniony obywatel Ukrainy, nie musi poświęcać czasu na poszukiwanie i sprawdzanie umiejętności pracownika. Zamiast tego, do przedsiębiorstwa od razu trafia specjalista, który sprawdzi się na konkretnym stanowisku pracy.

Warto pomyśleć o czymś jeszcze – zatrudnianie pracowników z Ukrainy wiąże się ze znajomością przepisów prawa i nie tylko. Istotne są dokumenty potrzebne do legalnego pobytu, ważna jest pomoc w zakwaterowaniu pracownika. W przypadku współpracy z Atlas Work firma może uniknąć tego typu formalności. Nie są to jedyne zalety takiego rozwiązania.

edit-2

Przejmujemy odpowiedzialność wobec organów zewnętrznych tj. ZUS, US, PIP.

person-done

Dokładamy wszelkich starań aby dostarczyć Państwu solidnego Pracownika.

options

Współpraca z nami pozytywnie wpływa na strukturę Państwa kosztów zatrudnienia.

Zalety współpracy z nami

Każda firma ma inne oczekiwania względem potencjalnego pracownika i współpracy z nami. Dlatego też rozwiązania, jakie przygotowaliśmy, są bardzo elastyczne, a przedsiębiorca sam decyduje, jaka będzie forma zatrudnienia i na jak długi czas będzie podpisana umowa.

Zajmujemy się całym procesem pozyskania pracownika, począwszy od rekrutacji i legalizacji pracy, przez zakwaterowanie i transport, po przejęcie spraw związanych z obsługą kadrowo-płacową. Oznacza to, że oszczędza się sporo czasu i pieniędzy, jakie musiałyby być poświęcone na rzecz przygotowania i przeprowadzenia wszystkich działań.

Współpraca z nami oznacza również komfort i poczucie bezpieczeństwa. Firma nie musi się obawiać, że zatrudnienie pracowników z Ukrainy pociągnie za sobą kontrole, czy konsekwencje prawne. Wszystkie formalności związane z zatrudnieniem przechodzą na Atlas Work.

Jest to także szansa na znalezienie sumiennych pracowników, mających motywację do pracy. Przeprowadzony przez nas proces rekrutacyjny pozwoli nie tylko zoptymalizować koszty zatrudnienia, ale także wpłynie na rozwój firmy, także w dalszej perspektywie. O naszym profesjonalizmie i efektywności świadczy fakt, że w ciągu naszej kilkuletniej obecności na rynku zaufała nam duża grupa polskich przedsiębiorstw. Z wieloma współpracujemy nie tylko wykonując zadania codzienne, takie jak wynajem pracowników, czy zwykła rekrutacja, ale również wspieramy swoich klientów również przy otwarciu nowych, większych projektów, takich jak uruchomienie nowej placówki, czy fabryki. Jednocześnie nasze portfolio z każdym rokiem jest bardziej rozbudowywane, a do kolejnych firm trafiają pracownicy posiadający pożądane kwalifikacje.